OŠETŘENÍ NOVÝCH VOZIDEL

Výrobci vozidel často deklarují záruku na karosérii vozidla proti prorezavění, ale ne vůči korozi. Pod pojmen prorezavění se rozumí „díra“ v karosérii vlivem koroze, což je pro každého motoristu katastrofální stav jeho čtyřkolového miláčka.

Více informací

OŠETŘENÍ OJETÝCH VOZIDEL

Vozidla starší než 1 rok (1 zimu používaná) pokládáme z pohledu antikorozní ochrany za ojetá, protože podvozkové části a karosérie byly vystavené zvýšené agresivitě prostředí (vlhkost, sůl, abraze od kamínků, kondenzace, mycí prostředky,…).

Více informací

OŠETŘENÍ TERÉNNÍCH VOZIDEL

Terénní vozidla jezdí v náročných podmínkách, kde často dochází k poškození ochranných nátěrů podvozku vlivem nárazů kamenů od kol, ale také vlivem kontaktu podvozku s terénem. Použití kvalitní a dobře provedené antikorozní ochrany dokáže výrazně prodloužit životnost podvozkových skupin a tím i celého vozidla.

Více informací

OŠETŘENÍ AUTOBUSŮ A NÁKLADNÍCH VOZIDEL

Nákladní vozidla a autobusy tvoří skupinu vozidel, která v průměru ujede největší počet kilometrů během svojí životnosti. Proto i opotřebení podvozkových skupin vlivem posypů a soli bude vysoké. Původní podvozkový nátěr z výroby vydrží na podvozku často kratší čas než dva roky soustavného provozu. 

Více informací

SCHÉMATA PRO OŠETŘENÍ VOZIDEL

Aby bylo dosaženo co možná nejúčinnější antikorozní ochrany vozidla, je velmi důležité, aby antikorozní materiál byl aplikován i na místech s největším rizikem vzniku koroze. Zároveň na mnoha moderních vozidlech existují i místa, kde je naopak velmi důležité, aby k aplikaci nedošlo, což jsou například lokace s umístěnými čidly elektronických systémů, airbagové instalace a podobně.

Více informací