OŠETŘENÍ NOVÝCH VOZIDEL

Výrobci vozidel často deklarují záruku na karosérii vozidla proti prorezavění, ale ne vůči korozi. Pod pojmen prorezavění se rozumí „díra“ v karosérii vlivem koroze, což je pro každého motoristu katastrofální stav jeho čtyřkolového miláčka.

Dnešní doba nastavuje pohled na vozidlo jako na věc běžné spotřeby, výrobní náklady jsou snižované, stejně jako hmotnost vozidla. Proto na skutečnou ochranu před korozí ve výrobě často není prostor. U nových osobních vozidel jsou z procesu ošetření dutin častokrát vyňaty části jako kapoty, dveře, blatníky. U podvozků je to podobné. Užitková vozidla jako například dodávky jsou absolutně nechráněné proti korozi dutin. Této problematice se čím dál tím více věnuje i odborná veřejnost, což se popisuje v mnohých článcích.

Ideální čas na ochranu Vašeho nového vozidla je hned po jeho zakoupení, protože nátěry na jeho podvozku ještě nejsou poškozené abrazí od kamínků a solí. Dutiny vozidla jsou v této době relativně bez koroze.

Postup ošetření nového vozidla:

  1. Demontáž podběhů a podvozkových plastů
  2. Umytí podvozku tlakovým čističem a jeho důkladné vysušení
  3. Ošetření dutin vozidla dutinovým voskem DINITROL 1000 (nebo dle druhu aplikační techniky ekvivalenty DINITROL ML, DINITROL 3654, DINITROL 3431) přes předvolené otvory podle „schématu antikorozního ošetření DINITROL“
  4. Aplikace podvozkového vosku DINITROL 4942 (nebo dle druhu aplikační techniky ekvivalenty DINITROL 4941) nejlépe vysokotlakou technologií AIRLESS
  5. Montáž podvozkových plastů a podběhů
  6. Označení vozidla štítkem DINITROL s údaji o provedení antikorozní ochrany