I elektromobily rychle reznou, ukázalo se na Teslách. smysl je nechat ošetřit?

"Tesly ve Švédsku relativně rychle rezly, a tak od kolegů víme, že dnes si tamní majitelé elektroaut nechávají své nové vozy ošetřit proti korozi zcela běžně," tvrdí Martin Špaček z firmy Auto-color, která dováží antikorozní materiály švédské výroby. Zakrytovaný podvozek bateriová auta totiž nezachrání. Koroze si vždycky najde cestu.

Aby auto majiteli déle vydrželo, nechávají si ho motoristé ošetřit proti korozi. Ideálně hned poté, co si ho jako nové koupí. Nastříkat podvozky antikorozní ochranou a ošetřit dutiny speciálním voskem jde i u starších aut, kde už se koroze bohužel rozběhla. Ochranné materiály postup rzi alespoň zbrzdí.

Přečíst celý článek >>>

Dinitrol - antikorozní ochrana

Před více než 70 lety stanovila firma DINOL standardy s prvním inhibitorem koroze. Zrozen byl v drsném severském prostředí Švédska, dnes je vývoj v rukou precizních německých vývojářů v Lügde. Od té doby DINOL neúnavně pracuje na vysoké kvalitě produktu, aby pokračoval v překonávání již dosažené úrovně. DINOL GmbH je jedním z předních světových výrobců systému ochrany proti korozi. Produkty Dinitrol jsou používány v dílnách a výrobách po celém světě. V dopravním, stavebním a zemědělském průmyslu zajišťují naše rešení ochranu investic do vozidel a strojů, a tím i více bezpečnosti.

PDF ke stažení 

Desítka moderních aut, která rychle rezavějí: Mezi propadáky patří Focus i Qashqai

Švédský odborný časopis Vi Bilägere od roku 1989 prověřuje odolnost moderních aut proti korozi. Severské zimy totiž znamenají i časté použití posypové soli, která je, jak se ukazuje, problémem i pro karoserie moderních aut. Tradičně s ní mají problémy zejména japonské značky. Podle odborníků z Vi Bilägere je to tím, že spoléhají na to, že odolnost proti korozi zajistí kvalitní lak, evropské automobilky používají v dutinách vosk. Zatímco lak nefunguje, vosk je na švédských prosolených silnicích účinnou ochranou. Pochopila to prý například Mazda, která své vozy určené do Švédska v Evropě dodatečně upravuje. Stejně jako Japoncům se pak nedaří Fordu.

Více informací ve článku na Aktuálně.cz

Očima klempíře

Úkol zněl jasně: najít třistajedničku s co nejvyšším stavem tachometru. Příznačně na nás vyšla téměř bohémská kombinace benzinové šestnáctistovky s automatem. První majitel jezdil 30 000  km ročně a zjevně uměl žít - vybral si nejpohodlnější verzi a po třech letech ji poslal do světa.

Letitý čtyřstupňový automat funguje bezvadně, má ale nejvyšší čas na výměnu oleje, která by pak - jak se kdysi psalo v manuálu k Citroenu Xantia - měla následovat každých 30 000 km. Dnes výrobce tvrdí, že olej stačí na celou životnost převodovky, což je formulace nápadně dvojznačná.

Vydáno: Svět motorů
PDF ke stažení

Sůl umí sežrat i nové auto. Postřik za pár tisíc podvozek ochrání

Zdálo se, že moru v podobě rzi se automobilky zbavily. Ale auta reznou stále, jen to není tolik vidět. Největším problémem zimních silnic je břečka z posoleného sněhu, ničící hlavně podvozky. Jeho dodatečné ošetření pořídíte asi za osm tisíc korun.

Pokud chcete mít se svým autem delší vztah než jen pár let, uvažujte o investici do antikorozní ochrany podvozku. A to klidně už když kupujete nový vůz. Ty sice nějaké ošetření mívají, ale většinou ne takové, aby dlouhodobě zvládalo neustále přesolené české silnice (ale třeba i rakouské, auta dovezená odtamtud jsou na tom ještě hůře než české ojetiny).

Vydáno: auto.idnes.cz
PDF ke stažení

Rez hlodá i nová auta, hlavně na podvozku

Zdálo se, že moru v podobě rzi se automobilky zbavily. Ale auta reznou stále, jen to není tolik vidět. Dodatečné ošetření podvozku pořídíte u malého auta kolem šesti tisíc korun, větší vyjde přibližně na osm.

Aby se trh s auty hýbal, je třeba vozům nadělit omezenou životnost. A rez je nejviditelnější projev stáří, který nejjistěji donutí majitele stárnoucího miláčka na čtyřech kolech k výměně. A tak nám automobilky nadále nadělují reznoucí vozidla.

Vydáno: auto.idnes.cz
PDF ke stažení

 

Hnědý mor stále zabíjí

Odvěký nepřítel automobilistů sice v nových modelech zdánlivě ztratil na síle, o to víc jsou jím však postiženy vozy starších ročníků. Podívali jsme se, jak korozi co nejlépe čelit.

Vydáno: auto motor sport - Classic
PDF ke stažení

Hnědý mor stále zabíjí

Mnohaleté záruky proti prorezivění karoserie vedou zákazníky často K MYLNÉ DOMNĚNCE, ŽE KOROZE BYLA VYMÝCENA PODOBNĚ JAKO V MINULOSTI NEŠTOVICE ČI CHOLERA. Pod autem a v jeho útrobách se přitom mohou odehrávat fatální procesy působící obrovské škody. Zjišťovali jsme, jak jim zabránit.

Vydáno: Auto7
PDF ke stažení